RU
 

Депресію будуть діагностувати за аналізом крові

Текст: ,  13 квітня 2021, 03:11
0
748
Депресію будуть діагностувати за аналізом крові
Фото: Unsplash
З розладами настрою хоча б раз в житті за статистикою стикається один з чотирьох людей

Визначення депресії за аналізами крові може допомогти не тільки з точним встановленням діагнозу, але і підбором найефективнішої терапії для кожного конкретного пацієнта.

 

Вчені з Медичної школи університету Індіани виявили 23 біомаркери, які можуть вказувати на наявність у пацієнта депресії або біполярного розладу. Про це в понеділок, 12 квітня, пише N+1.
 
Повідомляється, що протягом декількох років учені працювали з 44 людьми, які звернулися за медичною допомогою з проявами афективних розладів.
 
"Кожен з цих людей до шести разів відвідав фахівця, і між візитами проходило від трьох до шести місяців. Стан пацієнтів оцінювали за існуючими в медичній практиці критеріям, і брали у них зразки крові для пошуку біомаркерів ", - йдеться в статті.
 
В ході дослідження пацієнтів розділили на три категорії. У першій виявилися волонтери, за біологічними зразками і анамнезом яких вчені перевіряли потенційні біомаркери. У другій - учасники дослідження, яким вчені намагалися поставити діагноз тільки за аналізом крові. У третій групі були добровольці, які звернулися за медичною допомогою з симптомами депресії або манії. Всього - 44 людини. Кожен з них до шести разів зустрічався з лікарем, перерва між візитами - 3-6 місяців.
 
Стан учасників дослідження з третьої групи оцінювали за існуючими критеріями, паралельно брали кров на аналіз. Вчені шукали гени, показники експресії яких можуть вказувати на афективний розлад. Отримані дані вчені перевірили на відтворюваність і на здатність передбачати стан пацієнтів.
 
Дослідники припускають, що зв'язок рівня експресії деяких генів з афективними розладами передбачає створення нових лікарських засобів. Крім того, знаючи механізми дії існуючих засобів, їх можна точніше призначати пацієнтам в залежності від відхилень в експресії тих чи інших генів.
 
За словами експертів, з розладами настрою хоча б раз в житті за статистикою стикається один з чотирьох людей. А депресія - одна з найчастіших причин зниження працездатності у людей у ​​віці 15-44 років.
 
"Для афективних розладів поки не існує об'єктивних методів діагностики, до того ж подібні розлади часто піддаються стигмі в суспільстві, і пацієнти часто не звертаються за допомогою. Через це часом неможливо діагностувати або вірно діагностувати розлади настрою: наприклад, замість біполярного розладу пацієнтам ставиться депресія. В результаті люди, яким потрібна допомога, не отримують оптимального лікування", - говорять вчені.
 
Нагадаємо, раніше вчені з Британії з'ясували, що у кожної п'ятої людини, яка перехворіла COVID-19, виявляють психічні розлади. Найтривожнішим, за їхніми словами, виявилося подвоєння випадків деменції через три місяці після позитивного результату тесту на інфекцію.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
 
ТЕГИ: ученыездоровьекровьдепрессияисследованиеанализ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Читати коментарі