$ 39.6 € 42.28 zł 9.77
+8° Київ +10° Варшава +11° Вашингтон

Як тренуються кіберспортсмени: перший буткемп команди Leogaming

Ілона Завальнюк 21 Січня 2022 21:29
Як тренуються кіберспортсмени: перший буткемп команди Leogaming

15 січня стартував перший буткемп кіберспортивної команди Leogaming, їхня дисципліна - CS:GO. Редакція UA.NEWS побувала у гостях, поспілкувалася з капітаном та гравцями. Сергій Гресь розповів нам про формат цього заходу та його цілі.

«Це наш перший буткемп. Все проходить на високому рівні та гравцям дуже подобається. Такі заходи та їхня тривалість багато у чому залежать від бюджету організації. Адже буткемп – справа доволі затратна, потрібно організувати приїзд гравців, забезпечити харчування, оренду локації, комп'ютери, інтернет»

Сергій «Mur» Гресь

капітан кіберспортивної команди Leogaming




BootCamp – це вид інтенсивних тренувань, які дозволяють кіберспортивній команді згуртуватися, пропрацювати слабкі сторони у командній грі, усунути помилки, покращити взаємодію між гравцями та сформувати різні командні стратегії.

«Буткемп» – армійське поняття, яке набуло свого продовження у багатьох сферах. Захід дозволяє у стислі строки підготувати велику кількість новобранців. Так, формат інтенсивних тренувань поширився і на інші сфери, зокрема ІТ та кіберспорт.

«Метою таких заходів, по-перше, є більш детальне опрацювання усіх ігрових моментів та покращення комунікації. Як-не-як, в онлайні можуть виникати моменти, коли простіше в монітор тицьнути пальцем і пояснити гравцю, як краще. По-друге, плюсом буткемпу є ще й умови щодо затримки. Ми граємо на німецьких серверах (на яких грає і вся Європа) і якщо у гравців у Києві пінг становить 35-45 мілісекунд, то два члени нашої команди грають із дому із затримкою удвічі більше – 80-100 мілісекунд через більшу відстань»

Сергій «Mur» Гресь

капітан кіберспортивної команди Leogaming




Особливістю буткемпів у кіберспорті є спільне проживання гравців. Це допомагає налагодити синхронізований режим у всіх членів команди, знизити кількість факторів, які відволікають, і дозволяє кіберспортсменам повністю зануритися у тренувальний процес, чого складно добитися при тренуваннях в комп'ютерному клубі або вдома. Зазвичай буткемпи проводять перед важливими змаганнями або в міжсезоння. Адже напередодні турнірів важливо, аби кожен гравець команди підготувався однаково добре.

«Перевагою буткемпів є те, що гравці у повній концентрації на гру і не відволікаються на жодні побутові моменти - весь фокус на тренувальному процесі. Тобто приблизно 12 годин на день граємо, решту 12 годин – відпочиваємо»

Сергій «Mur» Гресь

капітан кіберспортивної команди Leogaming


Специфіка та тривалість тренувань на буткемпах багато у чому залежить від завдань та порядку денного. Якщо потрібно просто доретушувати якийсь ігровий момент, то тренування тривають менше, а якщо у планах нові матеріали, нові тактики або виникають несподівані проблеми, то тренувальний процес триває довше. Крім безпосередньо гри, важливе місце у підготовці Leogaming займають розбори ігор, які можуть тривати близько 3 годин.



На відміну від відкритих тренувань в інших видах спорту, у кіберспорті особливості тренувального процесу тримають у секреті, пояснив капітан команди Leogaming Сергій «Mur» Гресь.

«Наш тренувальний процес, на відміну від футбольних відкритих тренувань, суворо конфіденційний. Оскільки дуже часто озвучуються моменти, навколо яких будуватиметься гра і ця інформація не повинна потрапляти до третіх осіб. Формат тренувань зазвичай такий самий, як і в онлайні, може, трохи важче. На буткемпах хлопці викладаються старанніше і навантаження дається трохи більше»

Сергій «Mur» Гресь

капітан кіберспортивної команди Leogaming


Раніше кіберспортивна команда LEOGAMING з дисципліни Counter-Strike: Global Offensive провела уже три успішні виступи у лізі ESEA Advanced.

Також гравці кіберспортивної команди LeoGaming виступили у фіналі чемпіонату України з кіберспорту.