Рада встановила 8 травня Днем пам’яті та перемоги над нацизмом

Рада встановила 8 травня Днем пам’яті та перемоги над нацизмом

Укрінформ
Верховна Рада встановила 8 травня Днем пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років.

Про це народний депутат із парламентської фракції "Голос" Ярослав Железняк повідомив у Телеграмі, передає Укрінформ.

За його словами, ухвалення закону "Про День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років" (№9278) підтримали 317 парламентаріїв.

Фото: Ярослав Железняк, ТГ

Документом передбачається, що День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років щороку відзначатиметься 8 травня. Вихідний день відтепер також буде 8 травня.

Читайте також: Комітет рекомендує ВР законопроєкт про встановлення 8 травня Днем памяті та перемоги над нацизмом

Закон набуває чинності з наступного дня за днем його опублікування.

Своєю чергою міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко в Телеграмі написав, що рішення Верховної Ради про встановлення 8 травня Днем пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років підтверджує європейський світогляд України.

"Тепер офіційно! Ми в одному ідеологічному контексті з цивілізованим світом - 8 та 9 травня ми відзначаємо разом зі всією Європою. Запроваджуючи 8 травня Днем пам'яті та перемоги над нацизмом, Україна доєднується до європейської традиції відзначення перемоги у Другій світовій війні. Відповідний законопроєкт №9278, внесений Президентом України, сьогодні ухвалила Верховна Рада 317 голосами "За", - написав міністр.

Він нагадав, що раніше Президент підписав указ, яким 9 травня визначено відзначення Дня Європи.

Читайте також: Дії російської армії перед Днем памяті мають нагадати, що зло назавжди не перемогти - Зеленський

Ткаченко зазначив, що ці рішення є дійсно історичними, та підтверджують європейський світогляд України і процес позбавлення всього радянського.

Як відомо, вшановувати в Україні завершення Другої світової війни у Європі 8 травня почали громадські організації на початку 2000-х. 

2014 року цей формат на урядовому рівні підтримав Український інститут національної пам’яті та Міністерство культури. 

2015 року спершу Указом Президента, а потім законами про декомунізацію запровадили 8 травня як День пам’яті і примирення, святковим, але не вихідним днем, залишивши 9 травня Днем перемоги над нацизмом, адже суспільна думка тоді не була готова відмовитися від звиклої дати. 

Читайте також: В’ятрович наполягає, що День перемоги над нацизмом треба відзначати 8 травня, а не 9-го

У 2022 році народний депутат Володимир В’ятрович вніс законопроєкт про скасування 9 травня, встановлення 8 травня Днем пам’яті й перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та пропонував 9 травня відзначати День Європи разом з Європейським Союзом. 

У 2023 році Президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт про встановлення 8 травня Днем пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Окрім того, він підписав Указ, згідно з яким 9 травня Україна відзначатиме День Європи.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-