RU
 

Британські вчені запропонували спосіб змінити клімат Марсу

Текст: ,  28 листопада 2021, 20:57
0
1861
Британські вчені запропонували спосіб змінити клімат Марсу
Фото: naked-science
Нові ідеї для Марса

Ранній Марс мав щільну, багату на воду атмосферу, але вона поступово виснажувалась без захисту сильного магнітного поля.

Група вчених на чолі з Рут Бемфорд з Оксфордського університету запропонувала варіант створення на Марсі штучного магнітного поля. Це поле зможе утримувати атмосферу та захистити планету від сонячного вітру та іонізуючих частинок, пише НВ.

"Щоб забезпечити довгострокову присутність людини на Марсі, необхідно серйозно подумати про тераформування планети. Однією з основних вимог для такого тераформування є планетарне магнітне поле, якого нині Марс не має", — заявила команда дослідників.

Магнітне поле Землі не дозволяє більшості заряджених частинок високої енергії досягати поверхні. Натомість вони відхиляються від Землі, забезпечуючи нам безпеку.

Магнітне поле також допомагає запобігти руйнуванню атмосфери Землі сонячними вітрами. Ранній Марс мав щільну, багату на воду атмосферу, але вона поступово виснажувалась без захисту сильного магнітного поля.

Для появи магнітного поля навколо планети необхідний сильний потік заряджених частинок усередині (як на Землі) чи навколо планети. Перший варіант не підходить для Марса, але другий можна здійснити: можна створити кільце заряджених частинок за допомогою супутника Фобос, який обертається навколо Марса на досить близькій орбіті.

Зокрема, вчені пропонують іонізувати частинки на поверхні Фобоса, а потім прискорити їх настільки, щоб вони створили плазмовий потік у формі тору (пончика) вздовж орбіти супутника.

Це створить магнітне поле, достатньо сильне, щоб захистити тераформований Марс. Це сміливий план і він навіть здається досяжним, хоча інженерні перешкоди будуть значними.

Нагадаємо, що марсохід NASA Perseverance відобразив унікальний знімок заходу сонця на Марсі.


Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
ТЕГИ: Марспланета
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Читати коментарі