$ 39.6 € 42.28 zł 9.77
+9° Київ +9° Варшава +11° Вашингтон

Мінекономіки відреагувало на ситуацію з паливом у мережах АЗС

Олег Бесараб 16 Травня 2021 20:08
Мінекономіки відреагувало на ситуацію з паливом у мережах АЗС

Припинення продажу на АЗС пального підвищеної якості не може пояснюватися введенням держрегулювання цін, бо воно стосується лише «соціальних» марок А-92, А-95 і ДТ.

Про це йдеться у роз’ясненні Мінекономіки, яке з’явилось після припинення низкою мереж АЗС продажу пального підвищеної якості. Підприємці пояснили, що через держрегулювання продавати таке пальне стало нерентабельно. На це в Мінекономіки вказали, що постановою Кабінету Міністрів України від 14 травня 2021 р. № 474 запроваджено встановлення максимальної торгівельної надбавки на бензини автомобільні та дизельне паливо. Але дія цієї постанови поширюється на марки палива, включені до Переліку товарів, що мають істотну соціальну значущість, а саме на: бензин А-92, бензин А-95 та дизельне пальне. І під встановлення максимальної торгівельної надбавки не підпадає «брендове преміальне» пальне з покращеними показниками якості, що пропонується на автозаправних станціях для автомобілів преміум сегменту за вищою ціною ніж соціально значуще пальне.

Нагадаємо, 14 травня Кабмін запровадив держрегулювання цін на бензин і дизельне паливо на період дії карантину. Згідно з постановою Кабміну №474 від 14 травня 2021 року граничний рівень надбавки до ціни дизельного палива повинен бути не вище 7 грн/літр і бензину – не вище 5 грн/літр.

В уряді очікують, що держрегулювання вбереже населення від зловживань АЗС і зробить паливо більш доступним.

У відповідь на держрегулювання цін на автомобільне паливо найбільші українські мережі АЗС WOG і ОККО призупинили продаж преміального бензину і дизельного палива. Потім ще дві великі мережі АЗС KLO і SOCAR приєднались до WOG і ОККО та призупинили продаж пального підвищеної якості через запровадження державного регулювання цін – максимальної надбавки до середньої ціни бензина і дизеля.