ua en ru

Кабмін змінив порядок відшкодування вартості послуги "муніципальна няня"

Кабмін змінив порядок відшкодування вартості послуги "муніципальна няня" Фото: няня (freepik)
Автор: Юлия Струк

Кабінет міністрів змінив порядок відшкодування вартості послуги "муніципальна няня". Відповідне рішення уряд ухвалив у ході сьогоднішнього засідання.

Про це повідомляє РБК-Україна.

Уряд вніс зміни до Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років та визначив, що компенсація послуги "муніципальна няня" надається отримувачам за умови зайнятості кожного з батьків, опікунів дитини.

При цьому виняток становлять отримувачі, які доглядають за дитиною з інвалідністю, дитиною, хворою на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет І типу (інсулінозалежний).

Виняток зробили і для осіб, що доглядають дітей з гострими або хронічними захворюваннями нирок ІV ступеня, дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність, а також для отримувачів, у яких одночасно народилось троє і більше дітей.

Кабмін визначив, що компенсація послуги "муніципальна няня" надається, якщо один або обоє із батьків, опікунів не зайняті та є особами з інвалідністю І або II групи. Вона не може бути більшою за сплачену батьками муніципальній
няні вартість послуги з догляду.

Розмір компенсації за догляд за дитиною з інвалідністю становить два
прожиткові мінімуми на дітей віком до шести років.

Також уряд визначив вимоги до оформлення документів, що підтверджують оплату послуги з догляду муніципальній няні.

Нагадаємо, у 2018 році у Кабміні заявляли, що інформація про скасування декретних виплат при користуванні послугами муніципальної няні - безпідставні чутки.

Як писало РБК-Україна, наприкінці травня 2018 року КМУ запровадив послугу "муніципальна няня" для того, щоб підтримати працюючих батьків. Їм мали компенсувати 1,5 тисячі гривень за послуги няні.