$ 39.47 € 42.18 zł 9.77
+12° Київ +5° Варшава +14° Вашингтон

У Китаї затримали перебіжчика з Північної Кореї, який переховувався 40 днів. Його мають депортувати за 2 роки

jour12 01 Грудня 2021 12:52
У Китаї затримали перебіжчика з Північної Кореї, який переховувався 40 днів. Його мають депортувати за 2 роки

39-річного перебіжчика з Північної Китаї, який втік з китайської в'язниці, затримали через 40 днів укриття.

Про це повідомляють BBC і CNN.

Чжу Сяньцзянь був у Північній Кореї шахтарем, але у 2013 році втік із країни, перепливши річку до китайського села. Пізніше того року його затримали, а 2014-го засудили до 11 років ув'язнення за незаконне перетинання кордону, крадіжку та пограбування. Після відбування покарання він має бути депортований до Північної Кореї.

39-річному чоловікові двічі зменшували покарання, тому депортація мала відбутися вже 2023 року. Проте 18 жовтня Чжу втік із в'язниці у провінції Цзілінь.

Його втеча потрапила на відео. Там видно, що чоловік використав мотузки для пошкодження паркану, а потім стрибнув через стіну в'язниці.

Правоохоронці розпочали пошуки втікача і навіть запропонували винагороду тим, хто надасть інформацію про Сяньцзяна. Спочатку пропонували 23 тисяч доларів винагороди, а потім підвищили суму до 109 тисяч доларів.

28 листопада чоловіка затримали. На кадрах, яке розповсюджувало державне Global Times, чоловік виглядав виснаженим і лежав на землі з руками, закутими за спину.

Користувачі в китайській соцмережі дивуються, як Чжу вижив, адже за останні 10 днів у провінції Цзілінь температура повітря опускалася нижче за нуль.

Відповідно до Конвенції ООН про біженців 1951 року, країни-підписанти зобов'язані не повертати біженців на батьківщину, якщо там вони можуть зазнати переслідувань або тортур.

Незважаючи на те, що Китай є підписувачем конвенції, він примусово повертає північнокорейців до КНДР. Китай розглядає перебіжчиків як нелегальних мігрантів, що дозволяє розглядати їх як злочинців у правовій системі країни.

Нагадаємо, американські супутники на орбіті постійно піддаються атакам «некінетичними засобами», причому масштаб цих атак весь час зростає.

Ракета нібито здатна летіти на низькій орбіті і зайти на ціль з боку, де слабке протиракетне прикриття. І це застало розвідку США несподівано. До того ж, китайська ракета може пролетіти через південний полюс, а система протиракетної оборони США зосереджена переважно на північному напрямку.

Китай спростував запуск гіперзвукової ракети, здатної нести ядерний заряд і облетіти всю планету перед поразкою мети. Представник МЗС КНР Чжао Ліцзян стверджує, що запускалася космічна ракета багаторазового використання.